055-9661568 חייג כעת:
קבל עד 3 הצעות מחיר במהירות ובקלות

האם כדאי לרכוש מזגן מרכזי

התשובה לשאלה "האם לרכוש מזגן מרכזי", היא חיובית. יש יתרונות רבים למיזוג מרכזי. יש כמובן הבדל בין מיזוג מרכזי בקיץ, ומיזוג מרכזי בחורף. בבניינים ציבוריים כמו קניון, משרדי ממשלה, ועוד, מתקינים מערכת מיזוג מרכזית. ישנם מקומות כמו קניונים או בתי חולים, בהם אי אפשר לתת לשוהים במבנה לנהל את השליטה על עוצמת האוויר הזורם מהמזגן המרכזי. כיצד פועל מיזוג מרכזי: במיזוג מרכזי, יש מזגן מרכזי 5 כ"ס שפועל, והאוויר זורם דרך תעלות אל חדרי הבית. עוצמת החום או הקור המוזרמת אל החדרים, נקבעת לפי המזגן המרכזי. במקומות ציבוריים, אין לשוהים במבנה יכולת לקבוע את עוצמת החום או הקור. אולם מיזוג מרכזי במבנה ציבורי הוא נוח, משום הקלות בה ניתן לחמם או לצנן את כל הבניין, ולכל השוהים במבנה יש חימום או קירור. יש אפשרות לסדר תריסי הזזה בפתח תעלת האוורור, וכך לשלוט באוויר היוצא מהתעלה.

מיזוג מרכזי בקיץ:

מומלץ לסדר מערכת מיזוג מרכזי בקיץ, אך יש לשים לב לכמה נקודות:
עוצמה גבוה מאוד של קירור, עלולה לגרום להצטננות, לכן מומלץ שהמזגן המרכזי יפעל על טמפרטורה סבירה, כדי שהשוהים במבנה לא יסבלו מקור. קירור ממושך של מבנה, עלול לגרום להתקררות. לכן, יש מדי פעם לערוך הפוגות בפעילות המזגן המרכזי. הפעלת מיזוג מרכזי בקיץ היא מומלצת, אך יש לעשות זאת בצורה זהירה וחכמה, על מנת למנוע התקררות של השוהים במבנה.

מיזוג מרכזי בחורף:

בחודשי החורף, המיזוג המרכזי פועל על חימום. יש יתרונות רבים לחימום מרכזי: כאשר רוכשים ומתקינים מיזוג מרכזי, כדאי לשים לב לכמה נקודות חשובות:
חשוב שיהיה תעלות אוורור ופתחים גם לחדרי שירותים ואמבטיות, ומסדרונות. יש לדאוג שהאוויר החם היוצא מהחימום המרכזי, יגיע לכל מקום במבנה. חשוב מאוד שמי שנמצא במבנה, ירגיש אוויר חם זורם בכל מקום בבניין. חשוב מאוד לחשוב על טמפרטורה מתאימה. צריך להבין שיש הבדל בין רמת חום של חדר גדול, לבין רמת חום של חדר קטן. חדר קטן יתחמם יותר מחדר גדול. צריך לזכור שכאשר יש תינוק בחדר, אסור להגיע למצב של חימום יתר בחדר, משום שחדר מחומם יותר מדי עלול לסכן את התינוק. בחדר עם תינוק, חשוב להתקין תריס בפתח התעלה, ובעת החדר לחסום את יציאת האוויר. לפעמים עדיף להפריד חדר עם תינוק או ילדים קטנים מהתקנה של מזגן מיני מרכזי, ולהתקין בו מערכות חימום וקירור אחרות, אולם אין הפרדה זו מורידה בחשיבות של התקנת מזגן מרכזי.

המסקנה:

רכישת מיזוג מרכזי, היא חשובה ומועילה ומומלצת, אך חשוב מאוד לאפשר שליטה בחדרים על האוויר היוצא מהמיזוג המרכזי. חשוב להתאים את עוצמת הטמפרטורה לסביבה. לעולם אין לשים טמפרטורה נמוכה או גבוהה מדי במזגן המרכזי. יש לתת הפוגות מדי פעם בפעולת מזגן מרכזי.
 
התייעצו עם המומחים של טופ מזגנים וקבלו ייעוץ, מענה והכוונה בכל הקשור למערכות מיזוג אוויר ומזגנים.