055-9661568 חייג כעת:
קבל עד 3 הצעות מחיר במהירות ובקלות

חשיבות השילוב של מערכת סינון לממד

מאחר ומדינת ישראל חשופה בכל עת למתקפת טילים, מורה פיקוד העורף על כך שכל בנייה חדשה תכלול חדר ממ"ד ובנוסף, גם מערכת סינון ואוורור. בהתאם לכך הגיבו גם בעלי דירות ישנות יותר שהחלו לתור אחר היתרים לבניית ממ"ד או לחלופין, להתקין מערכות סינון ואוורור בממ"דים קיימים. מאחר והממ"דים ביום יום משמשים אותנו גם לצרכי מגורים, הרי שמקובל לשלב בהם גם מערכת מיזוג אוויר כזו או אחרת. בשורות הקרובות נלמד מדוע חשוב לשלב את תכנון מערכת הסינון לממ"ד בעת התקנת המזגן בחדר וכיצד ניתן לבצע זאת על הצד הטוב ביותר.

מהי בעצם מערכת סינון לממ"ד?

במקרה של התקפה שאינה קונבנציונאלית על ישראל (באמצעות נשק כימי או ביולוגי) יש להישמע להוראות פיקוד העורף, להיכנס לממדים כאשר עולה הצורך ולהשתמש במסיכות האב"כ. לעיתים השהייה בחדרים האטומים עשויה להימשך זמן רב ומשפחות עם ילדים עשויות למצוא עצמן נאלצות להוריד את המסכות בשל אי הנוחות המשוועת. מערכות סינון אב"כ נועדו לאפשר שהייה בממ"ד גם ללא אותן מסיכות ועדיין להיות בטוחים מפני רעלים אלו, וזאת ע"י הכנסת אוויר מבחוץ, שעבר סינון ע"י מסננים איכותיים. מערכות סינון מתקדמות יפעלו ע"י חשמל, סוללות או מצבר ואף בהפעלה ידנית.

מהם הדגשים בתכנון והתקנת המערכת?

פיקוד העורף מפרט בתקן הישראלי את התהליכים השונים שיש לבצע עד לקבלת טופס 4, הלא הוא טופס אכלוס אותו חובה לקבל לאחר כל בנייה חדשה כערבות מלאה לבטיחות ותקינות המבנה. ע"פ תקן זה, יש להתקין את מערכת הסינון והאוורור רק לאחר שהממ"ד עבר בדיקת אטימות מלאה ע"י מעבדה מורשית לכך. באשר למיזוג הדבר אומר כי יש ראשית כל להשלים את מלאכת התקנת מערכת המיזוג, לוודא שהחדר אטום לחלוטין ורק לאחר מכן לתזמן בנייה של מערכת סינון לממד. מלבד חיבור למערכת המיזוג המרכזי של הבית, ניתן אף להתקין מזגן מפוצל בחדרי הממ"ד כל עוד מקפידים על עמידה בסטנדרטים לווידוא האיטום. כאשר מתקינים מזגן מפוצל יש לעשות כן בהתאם למיקום הפתח הרצוי והעדפותיו של השוכן בחדר זה (מעל המיטה, מול הספרייה וכו'). מערכת סינון אב"כ ע"פ התקן חייבת לאפשר כניסה חופשית לחדר וכמו כן, אינה אמורה לפגוע בפתיחה ובסגירה של חלונות ודלתות לפחות עד זווית של 90מעלות. הדבר אומר שיש לתכנן היטב היכן ימוקמו היחידה הפנימית של המזגן ומערכת הסינון כך שלא תהיה הפרעה בחדר. על מנת לשמור על האסתטיקה של החדר חשוב לתכנן את המרחקים בין 2היחידות כדי שלא תיגרם הפרעה עיצובית.
 
התקשרות עם מתקין מערכות מיזוג וסינון אב"כ לממ"ד מנוסה ובעל מוניטין תבטיח לכם קבלת טופס אכלוס במהירות, ראש שקט במקרה של מלחמה, ועבודה מושלמת ואסתטית שתאפשר את חיי השגרה בחדר שמשמש למגורים לכל עניין ודבר.