055-9661568 חייג כעת:
קבל עד 3 הצעות מחיר במהירות ובקלות

למה לבחור מזגן עילי

בישראל מותקנים כמעט בכול בית מזגנים, בטח באזור המרכז ששם יותר לח וחם במהלך הקיץ, אך לא רק. יש כמה סוגים של מזגנים ומזגן עילי הוא הנפוץ ביותר והנמכר ביותר בארץ. מזגן עילי הוא בעצם מזגן מפוצל, כלומר הוא בנוי משני חלקים חלק אחד נמצא בתוך הדירה והחלק השני על הגג או במקום אחר מחוץ לבית. לכול סוג של מזגן יש יתרונות וחסרונות וכך גם למזגן עילי. במאמר זה ננסה לראות מה הם היתרונות המובהקים של מזגן עילי על פני המתחרים ומה החיסרון שלו.

יתרונות מזגן עילי

1. מיקום המזגן: מזגן עילי לא תופס הרבה מקום והוא מותקן לרוב מעל גובה משקוף הדלת. מה שמעניק לו יתרון על פני מזגנים אחרים שנמצאים היום בשוק.
2. חסכוני: מזגן עילי חסכוני יותר ביחס למזגנים אחרים בשוק מכיוון שאין צורך בחימום או קירור אזורים גדולים בתוך הבית, אלה רק בחלל אחד, להבדיל לדוגמה ממזגן מיני מרכזי שמספק מיזוג לכול הבית וצורך יותר חשמל.
3. שקט. מזגן עילי נחשב למזגן שקט מכיוון שהמדחס של המזגן נמצא מחוץ לבית ולא שומעים אותו. בנוסף הגובה שבה מותקן המזגן תורם גם הוא לעבודה שקטה של המזגן
4. שליטה. מזגן עילי נוח לתפעול ולשליטה. במקרה של תקלה הטיפול והשליטה תהיה נקודתית ולא כמו במזגן מיני מרכזי לדוגמה שבמקרה של תקלה ישפיע על כול הבית .
חסרון: למזגן עילי חסרון בולט בחללים גדולים ולכן כדיי לספק חום או קירור לכל הבית יש להתקין מזגן עילי בכול חדר.

איך לבחור מזגן

לפני בחירת המזגן אנו צריכים לדעת מה הצרכים שלנו ומה מתאים לנו לבית או למשרד. אנו צריכים לדעת מה התפוקה שלו והאם הוא ישרת אותנו באופן הטוב ביותר. לכול מזגן יש מדחס והמדחס הוא בעצם החלק החשוב במזגן. בטח יצא לכם לא פעם להיתקל בטכנאי מזגנים שאומר כי המדחס הלך וצריך להחליף את כול המזגן. המדחס הוא בעצם זה שקובע את התפוקה ומידת הקור או החום שתשרור בחלל החדר. מזגן בעל מדחס גדול יותר יקרר את החדר במהירות גדולה יותר. בבחירת סוג המזגן בדקו גם את עלות החלפת החלקים כמו לדוגמה כרטיס אלקטרוני של המזגן שיכול לנוע ממחירים של מאות שקלים ועד אלפים. המחיר הממוצע הוא 700 שקלים, למידע נוסף - היכנס למחירון כעת.

לסיכום: אם אתם בעלי דירה קטנה או משרד ואתם מחפשים מזגן לסלון בלבד, אין לכם צורך במסיביות של מזגני רצפה או מיני מרכזי והפתרון הטוב והיעיל ביותר הוא מזגן עילי. לא פלא שמזגן עילי הוא המזגן הנמכר היותר בארץ בזכות היתרונות שלו. בכול מקרה לפני קניית מזגן תתייעצו עם מומחים וקבלו חוות דעת ופירוט על המזגן ועל אופן התקנתו.