055-9661568 חייג כעת:
קבל עד 3 הצעות מחיר במהירות ובקלות

מדריך התקנת מזגנים

עוד לפני שאתם קונים מזגן, ואין זה משנה אם מדובר במזגן קטן או גדול, מזגן מיני מרכזי, אינוורטר או לא, חשוב מאוד שתתייעצו עם מתקין מזגנים. זאת, בקשר למקום שעומד לרשותכם לצורך ההתקנה, דרישות החשמל של המזגן ועוד.

מזגן מרכזי והתקנתו

קחו בחשבון, למשל, שאם אתם רוצים להתקין מזגן מרכזי בחלל גג רעפים, מתקין המזגנים אמור לוודא שיש איך להכניס את חלקי המזגן הרלוונטיים לגג, ולהתקין אותם שם. דוגמאות פחות נדירות יכולות להיות קשורות בהתקנת מזגנים והתקנת שקעי חשמל קרובים, התקנת מזגנים ואורך צנרת ועוד. מתקין מזגנים יכול לסייע לכם לא רק באיתור הנקודה המתאימה והיעילה ביותר להתקנת המזגן שלכם, אלא גם בבחירת המזגן עצמו: בשוק קיימים לא מעט סוגים וגדלים של מזגנים. ניתן לקנות מזגן לפי מידות החדר (בכל חנות מזגנים או חנות למוצרי חשמל יסייעו לכם בכך), אבל מתקין מזגנים יכול לזהות נישות בעיתיות וצרכים מיוחדים בחללים, שעלולים להשפיע על הצורך במזגן בהספק גדול או נמוך יותר.

חישוב עלות התקנת מזגנים

עלות התקנת מזגנים משתנה בהתאם לגודל המזגן וסוג המזגן ולא פחות מכל תנאי ההתקנה. אם המרחק בין המנוע, שממוקם מחוץ לבית או מחוץ לדירה והמאייד – היחידה הפנימית – עולה על שני מטרים לערך, עלות התקנת מזגנים גבוהה. אם קיים קושי מיוחד להגיע לנקודת ההתקנה או שישנו צורך לקדוח בקורת בטון עלול להיות מחיר גבוה יותר להתקנת המזגן.

תשמעו לטופ מזגנים

עצה שלנו? כדי למנוע הפתעות ביום התקנת המזגנים עצמו, היא לתאר באוזני מתקין המזגנים בדיוק מה יש בבית ומה הצרכים שלכם. בנוסף, יש לשמוע ממנו בדיוק מה הוא צריך לשם ההקנה, בין אם מדובר בנקודת חשמל מיוחדת או כל דבר אחר.

מה בדבר אביזרים נלווים להתקנת המזגן?

רוב הדברים מתומחרים במחיר התקנת המזגנים: צנרת באורך מתאים – כשני מטרים צנרת נחושת מתאימה, ועוד כמה מטרים לצנרת ניקוז, תושבת למזגן, קידוח בקיר בלוקים. לעומת זאת, אם אתם רוצים תושבת מוגנת או סורגים סביב המזגן, יש לקחת בחשבון תוספת מחיר. אם אתם צריכים התקנת נקודת חשמל – כנ"ל. בנוסף, עלות התקנת מזגנים בקומות גבוהות עלול להיות יקר בכמה שקלים ולו רק בגלל אורך צנרת הניקוז שיש להשתמש בה.