055-9661568 חייג כעת:
קבל עד 3 הצעות מחיר במהירות ובקלות

מתי נתקין מזגן

בכל בית מומלץ להתקין מזגן. אין כללים במועד התקנת המזגן. שאלת המפתח, האם התקנת המזגן נעשית במסגרת שיפוץ כולל של הבית. העיתוי הכי טוב בהתקנת מזגן, היא כאשר עושים שיפוץ כולל של הבית, או בעת בניית הדירה במסגרת בניית בניין המגורים. מתי עוד כדאי להתקין מזגן?

התקנת מזגנים חדשים בעת בניית דירות בפרוייקט:

בכל דירה חדשה שנבנית על ידי קבלן, מתקין הקבלן מערכת מיזוג מבוססת תעלות. בדירות החדשות יש מזגן מרכזי אחד, ומערכת תעלות, המעבירות את האוויר אל שאר החדרים. התקנת מערכת מיזוג, היא חלק ממפרט טכני של הפרוייקטים המובילים בארץ. חשיבות הכנת מערכת התעלות: גם אם בעל הדירה לא ירצה מזגן, יכין הקבלן את התשתית למזגן. מדוע? הכנת התשתית למזגן דורשת קידוח בקיר, הנחת צנרת, וסגירת הקיר. הכנת התשתית למזגן יוצרת לכלוך ובלאגן, ולכן צריך לבצע את התהליך בעת הבנייה, משום שלא יהיה נוח לבצע את התהליך של הכנת התשתית למזגן, אחרי אכלוס הדירה.

התקנת מזגנים בעת שיפוץ דירה:

העיתוי הטוב ביותר בו כדאי להתקין מזגן בדירה ללא מזגן, היא במסגרת שיפות כללי. שאלת המפתח, היא האם יש בדירה תשתית למזגן. בדירות ישנות אין תשתית למזגן, משום שהתקנת המזגן לא הייתה כלולה במפרט הטכני של דירות ישנות. כאשר קונים או שוכרים דירה יד שנייה עם תשתית למזגן, אין הרבה חשיבות לעיתוי השיפוץ. אולם בדירה ישנה ללא תשתית למזגן, כדאי מאוד לשפץ את הדירה הישנה, ולשדרג אותה לדירה חדשה, ובמסגרת השיפוץ להתקין בקירות הדירה תשתית עבור מזגן. כאשר יש תשתית למזגן, קל יותר להתקין את המזגן. מומלץ להתקין מזגן ומערכת תעלות מיזוג בעת שיפוץ דירה.

באילו חודשים כדאי להתקין מזגן במסגרת בנייה או שיפוץ?

כאשר מתקינים מזגן בדירה ישנה, ישנם 2 עיתויים מתאימים לכך:

א. התקנת מזגן בתקופת האביב - בתקופה זו לא חם ולא קר, ויותר קשה למכור מזגנים, ואז יהיו המחירים הכי זולים.

ב. התקנת מזגנים בחודשי החופש הגדול - כאשר התקנת המזגן דורשת חפירת תעלות, והנחת תשתית צנרת מתאימה, מומלץ לבצע את התקנת המזגן בחופש הגדול, וזאת על מנת שבני הבית יוכלו להיות באותו זמן בחופשה, מבלי לסבול מהבלאגן שיווצר כתוצאה מההתקנה.

מתי כדאי להתקין באביב, ומתי כדאי להתקין בקיץ?

כאשר אין הרבה תקציב, מומלץ להתקין את המזגן בחודשים בהם המזגן זול יותר. כאשר אין בבית תשתית להתקנת המזגן, או מעוניינים בחפירת תעלות עבור מיזוג מרכזי, אז מומלץ להזמין מתקין מזגנים אשר יתקין את המיזוג המרכזי בחופש הגדול. לא כדאי להתקין מיזוג מרכזי כאשר יש אירוכ צפוי כמו: לידה, חתונה, בר מצווה- משום שהבלאגן של הכנת התעלות, יקשה על הארגון לאירוע. מומלץ להתקין את המיזוג המרכזי ברוגע ובנחת אחרי האירוע.