055-9661568 חייג כעת:
קבל עד 3 הצעות מחיר במהירות ובקלות

מתי צריך למלא גז למזגן

התשובה לשאלה: "מתי צריך להחליף את הגז במזגן?", היא שאין צורך להחליף את הגז במזגן, משום שהוא נוצר כל הזמן מחדש, ולא צריך להיגמר. ישנם מצבים בהם יש נזילות ותקלות, ואז כדאי למלא את המזגן מחדש בגז, במקום להגיע למצב בו נאלצים לרכוש מזגן חדש.

מהו גז במזגן?

ישנם כמה סוגים של גזים למזגנים. לכל סוג מזגן, יש סוג גז אחר משלו. כאשר טכנאי מגיע למלא גז במזגן, עליו להביא את סוג הגז המתאים למזגן אותו הוא ממלא.

מתי כן מבצעים מילוי גז למזגנים?

כדאי למלא מזגן בגז, כאשר יש תקלה, ונזילות אוויר מן המזגן. כיצד יודעם שהמזגן לא עובד כמו שצריך? פשוט מרגישים שלא יוצא אוויר חם או קר מן המזגן, אך מרגישים שיוצא אוויר פושר מן המזגן.

מתי מומלץ להזמין טכנאי עבור מילוי גז למזגן?

מומלץ להזמין טכנאי מילוי גז במזגן כל שנתיים, או כאשר מרגישים שיש תקלה במזגן. מומלץ כל שנתיים לבצע בדיקה של דליפת גז מהמזגן על ידי טכנאי. הבדיקה היא פשוטה, והטכנאי מבצע אותה באמצעות גלאי מיוחד. במידה ובבדיקה תימצא דליפה, ימלא הטכנאי את המזגן בגז.

מי צריך לבצע מילוי גז למזגן ביתי?

מילוי מזגן בגז, נעשה רק על ידי טכנאי מזגנים מוסמך, שהבר הכשרה מקצועית בתחום. על הטכנאי להגיע מצויד בגלאי נזילות אלקטרוני, שיזהה כל נזילת אוויר מהמזגן. לפני שהטכנאי ימלא גז, הוא יבדוק שאין נזילת גז מהמזגן. במידה והטכנאי יזהה נזילת גז מהמזגן, הטכנאי יאטום את הנזילה, ורק אז יוכל למלא מחדש את המזגן בגז.

הזמנת טכנאי למילוי מזגן בגז חוסכת כסף:

הזמנת טכנאי למילוי המזגן בגז, יכולה לחסוך אלפי שקלים. בטווח המידי, מילוי הגז, יחסוך את הצורך ברכישת מזגן חדש. בטווח הארוך - כאשר מזגן לא פועל כראוי, נוצר בו בלאי, הבלאי גורם לכך שהמזגן יצא מכלל שימוש. כאשר מתקנים דליפה קטנה במזגן, המזגן העילי פועל כראוי, וכך נמנעת יצירה של בלאי במזגן.

סיבות לדליפת גז מהמזגן:

ישנם מספר סיבות העלולות לגרום למצב בו האוויר דולף מהמזגן:
חור בצנרת - כאשר יש חור בצינור האוויר, אזי האוויר ידלוף מהצינור, ולא יצא מפתח המזגן. סיבה זו של חור בצנרת, היא סיבה נפוצה, וגורמת לדליפות ותקלות בהרבה מזגנים. חור בגוף המזגן. כאשר הדליפה של האוויר נוצרה כתוצאה מחור בצינור, יש להחליף קודם את צינור האוויר של המזגן, ורק אז לבצע את מילוי הגז במזגן. כאשר גוף המזגן נקוב, יש לנסות לאטום את גוף המזגן. הכלל החשוב הוא, שמילוי גז במזגן, נעשית רק לאחר שהתקלה שגרמה לדליפה טופלה היטב, ובצורה יסודית. ללא טיפול במקור התקלה, התשלום עבור הטכנאי לא יועיל, משום שהדליפה עדיין תמשיך, המזגן לא יפעל כראוי, ושוב יהיה צורך בהזמנת טכנאי מזגנים לביתך.