055-9661568 חייג כעת:
קבל עד 3 הצעות מחיר במהירות ובקלות

קריאה לטכנאי מזגנים

נתייחס לכותרת המאמר בצורה עניינית, אם הייתם נשאלים את השאלה - מתי תקראו לטכנאי מזגנים? בוודאי תענו בשתי ורסיות, על שני מקרים. אתם תענו קודם כל שתקראו לטכנאי מזגנים כאשר המזגן לא תקין, לא תקין משמע לא נדלק, לא מקרר, או מטפטף. המקרה השני של תשובה, הוא שתגידו – בקיץ. כעת, נעשה הקבלה בין שתי התשובות ונבין את הפרדוקס. רוב האנשים תמיד יזמינו טכנאי מזגנים בקיץ, בגלל שהמזגן תקול – לא מקרר או לא נדלק. אך האם בהכרח המזגן התקלקל בקיץ? רוב הסיכויים שלא.

הזמנה של טכנאי בעת תקלה

נפשט את העניין עוד יותר – רובו המוחלט של האוכלוסייה יתעלם מרעשים במזגן כל עוד הוא עובד, או לחילופין ינסה לתת לו מכה על מנת שיפסק הרעש (לעיתים זה מצליח) רק שמהרגע שהמכה צלחה והרעש פסק הפעולה הזו הופכת להרגל. למעשה, מאוד יכול להיות שבעקבות אי זימון טכנאי מזגנים לבדוק את מקור הרעש, יצרנו בעיה גדולה יותר במזגן, שאותה תגלו רק בקיץ. בעיות מסוג מדחס הרוס, שנהרס נטו בגלל הזנחה. במידה והיינו מזמנים טכנאי מזגנים לבדוק את מקור הרעש, היינו יכולים לחסוך את זימונו בקיץ. מה ההבדל, אתם שואלים? ובכן, בקיץ לטכנאי המזגנים יש המון עבודה, וכמו כל בעל מקצוע גם הם יידרשו יותר כסף על עמלם. במידה ולא מתאים לכם המחיר, לא תקבלו הנחה – שכן יש לכם אלטרנטיבה, לקוחות בדיוק כמותכם אשר הכו את המזגנים שלהם להפסקת הרעש.

אל תחכו עם זה - טפלו מייד

לעומת זאת, אם לא תתעלמו מהבעיות של המזגן, ביקור של טכנאי מזגנים יעלה לכם בדיוק כמו כל בעל מקצוע אחר, 150 עד 200 שקלים חדשים. אותם מאתיים שקלים יכולים לחסוך לכם מאות נוספים. מעבר לכך, תחשבו על כל הנושא בצורה מעט אחרת, עצם העובדה שתזמינו טכנאי מזגנים בקיץ יאלץ אתכם לסבול כל עוד טכנאי המזגנים לא הגיע, ולמה שזה יקרה – שהרי אתם יכולים להגיע מוכנים ומזומנים לשמש הקופחת בכך שהבית שלכם יהיה מצויד במזגנים תקינים ועובדים.

ניקו את המזגן באופן קבוע

שימו לב כמה אתם עשויים לשלם על הזנחת המזגן, או יותר נכון כמה הייתם יכולים לחסוך אילו הייתם מזמינים טכנאי מזגנים לבדוק את המזגן שלכם או אפילו הייתם מבצעים ניקוי למזגן פעם בחודש. תיקון דליפת גז במזגן לדוגמה, עולה בסביבות 700 ₪. החלפת מנוע מאוורר במזגן (מפוצל) יעלה בסביבות 1,000 ₪. והבעיה החמורה מכל ממנה אנו נזהרים – החלפת מדחס, והיא כבר עולה בין 1,500 ₪ ועד 2,500 ₪ למזגן 1 כוחות סוס, שזה המזגן הביתי הממוצע. במקרים כאלה של החלפת מדחס, לעיתים מומלץ לשקול האם כדאי פשוט לרכוש מזגן חדש במקום לתקן את המזגן הישן. אך נסו שלא להגיע למקרים האלה, שהרי ניתן לראות מזגנים ששורדים בגבורה עשר ועשרים שנים ויותר, טפלו במזגן שלכם והוא יטפל בכם בחזרה.